Архієпископ Афанасій відвідав 92-гу ОМБр

0
170

27 березня 2019 року, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, відвідав розташування 92-ої ОМБр ЗСУ на Харківщині, якою Харківсько-Полтавська єпархія духовно опікується з березня 2014 року – початку Російської агресії проти України. Правлячого архієрея супроводжував секретар єпархіального управління ігумен Антоній (Бондарець).

Військовий священик (капелан) 92-ої бригади протоієрей Григорій Ганзій, який невідступно перебуває з воїнами бригади вже п’ятий рік і в пункті дислокації, і в ОСС (АТО) на передовій, ознайомив владику Афанасія з кімнатою бойових традицій – музеєм бойової слави ОМБр, ініціатором оформлення якого став саме о. Григорій, він же передав до його фонду і безліч зібраних ним на фронті предметів – німих свідків війни. Архієпископ Афанасій звернувся з проникливим словом до воїнів, присутніх в музеї, та школярів, які цього дня завітали до бригади, щоб познайомитися з буднями військовослужбовців.

Капеланом бригади протоієреєм Григорієм Ганзієм та командуванням бригади започатковано програму «Український патріот» і тепер протягом двох днів кожного тижня шкільна молодь Чугуївщини, а найближчим часом і всієї Харківщини, буде долучатися до патріотичного виховання, плекаючи в собі любов до рідної землі та гартуючи в серцях вірність Батьківщині. Проводить екскурсії в музеї та веде бесіди про подвиг бійців бригади й любов до України, рідної мови, капелан протоієрей Григорій Ганзій.

Перед екскурсією в музеї владика Афанасій разом із школярами оглянув також і казарми, де живуть солдати, познайомився з їхнім побутом, відзначивши разючу відмінність із тими умовами, в яких довелося перебувати воїнам на початку війни з російським агресором.

На завершення свого робочого візиту до 92-ої ОМБр, архієпископ Афанасій, у відкритій напередодні меморіальній кімнаті пам’яті відслужив заупокійну літію за загиблими в українсько-російській війні. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець) та протоієрей Григорій Ганзій у присутності військовослужбовців, які прийшли віддати шану побратимам, котрі поклали своє життя на вівтар перемоги над ворогом.

Крім того, архієпископ Афанасій обговорив подальші кроки поглиблення співпраці єпархіального управління Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ та командування 92-ої ОМБр ЗСУ з духовного опікування військовослужбовцями та їхніми сім’ями із заступником комбрига з виховної роботи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here