Архієпископ Афанасій в День незалежності освятив пам’ятну дошку під Авдіївкою

24 серпня 2019 року, в День незалежності України, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, спільно із духовенством Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ, відвідав розташування  92-ої ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка  в околицях м. Авдіївка. Тут, за ініціативи протоієрея Григорія Ганзія, клірика єпархії, капелана (військового священика) бригади, власне, його стараннями й працею, за підтримки командування бригади, було встановлено пам’ятну дошку воїнам, які полягли, захищаючи українську землю від ворога безпосередньо на «промці» (промисловій зоні). Дошку встановлено поблизу місця запеклих боїв неподалік від передової лінії оборони.

Архієпископ Афанасій, спільно з капеланом протоієреєм Григорієм Ганзієм, ігуменом Антонієм (Бондарцем), секретарем єпархіального управління, протоієреєм Олександром Гораєм – прес-секретарем єпархії,  та ієреєм Олегом Авраменком, звершив літію за спокій душ воїнів, що віддали своє життя за Україну та освятив пам’ятну дошку.

«Христос сказав, що немає більшої любові за ту, як віддати життя своє за друзів своїх. І ці воїни, в пам’ять яких виготовили цю дошку, увічнивши їхні імена, виконали заповіт Господа сповна. І пролита ними кров волає до Бога про помсту. Але не помсту із злом у серці. Ні! Ми повинні боронити свою рідну землю у великій любові до рідної землі, до Неньки України, до батька-матері. Тільки в любові воїн жертвує собою в боротьбі з ворогом, звершуючи подвиг, тільки в любові жертвує собою, захищаючи ближнього», – сказав  архієпископ Афанасій у своєму слові до присутніх воїнів та гостей із Харкова.

Після цього владика Афанасій освятив бойове знамено 92-ої ОМБР, вручене командиру бригади полковнику Володимиру Кокорєву Президентом України напередодні в Київі під час святкування Дня державного прапора України.

Правлячий архієрей Харківсько-Полтавської єпархії нагородив благословенними грамотами командира 92-ої ОМБР полковника В. Кокорєва, голову військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка полковника Павла Малихіна, директора місцевої загально-освітньої школи Оксану Четверікову, волонтера Аліну Косовську, офіцерів та бійців бригади, а також представників молодіжного Центру при ОДА та волонтерів з м. Харкова за жертовні труди на славу України, її захисту від ворога та патріотичне виховання підростаючого покоління.

Потім архієпископ Афанасій разом із командиром бригади оглянув меморіал, що облаштовується в пам’ять боїв під Авдіївкою, який буде діяти постійно, нагадуючи відвідувачам про героїзм захисників української землі.

Крім цього, архієпископ Афанасій, у супроводі духовенства та членів делегації молодіжних організацій м. Харкова, ознайомився з робою Авдіївського коксо-хімічного заводу, єдиного в Україні й одного із найбільших у Європі.

Під кінець перебування в м. Авдіївці владика Афанасій, духовенство та члени делегації молодіжних організацій м. Харкова завітали до опорної загально-освітньої школи № 2 м. Авдіївки. Директор школи Оксана Четверікова ознайомила членів делегації з патріотичним вихованням шкільної молоді в навчальному закладі.

Гостей також познайомили і з муралом, написаним австралійським художником Гвідо Ван Хелтеном у 2015 році на стіні розбитого артилерією російських військ та їхніх найманців багатоповерхового будинку. Мурал – це портрет учительки Марини Марченко, очі якої вразили художника глибиною зажури. Вона наче дивиться у ствол гармати, що обстрілює дім, у якому живе ця жінка. Художник писав мурал навіть у той час, коли йшли обстріли. Він став візитівкою Авдіївки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here