Архієпископ Афанасій освятив наріжний камінь нового храму в в м. Новомиргород

28 серпня 2021 року, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, звершив чин освячення наріжного каменя будівництва нового храму Православної Церкви України в м. Новомиргород на Кіровоградщині.

З архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Степан Катькало, настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Новомиргород, а також священики Черкаської і Кіровоградської та Кропивницької єпархій ПЦУ.

Після освячення та закладення наріжного каменю, Владика Афанасій звернувся до присутніх із повчальним словом, у якому наголосив на тому, що свята обитель, будівництво якої розпочато, стане домом Божим, де кожен бажаючий матиме змогу піднести до Престолу Божого подяку Господу за ті благодатні дари, які Він подає в нашому житті, і за найголовніший дар – життя. Адже кожен із нас має можливість удосконалити свою душу, загартувати її для життя вічного. Архієпископ наголосив також на тому, що новозбудований храм стане духовною опорою православних українців міста, орієнтиром і маяком у подоланні нелегкого шляху буремного життя, місцем, де українці отримуватимуть натхнення у вірі, в любові до Бога й Батьківщини – України, ставатимуть стійкими і мужніми захисниками рідної землі від ворога. Адже храм будується і стоїть на основі найміцнішого каменю – віруючої людини, адже й Христос сказав апостолу Петру: «Ти камінь і на тобі збудую Церкву Мою», тобто на непохитній вірі кожного із нас. Ваш храм стане не просто окрасою міста. Він стане твердинею православ’я і українського національного духу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here