Архієпископ Афанасій очолив Великоднє богослужіння

«Тому зараз, коли неправда взяла гору над здоровим глуздом і захитала основи нашої держави, ми, як вірні сини й доньки України, зобов’язані стати могутньою перепоною на шляху колаборації, яка уразила наше суспільство і згубним вірусом заповзає в душі українців. Цей вірус незрівнянно небезпечніший, ніш коронавірус, що уражує тіло, але не здатен зламати душу», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

19 квітня 2020 року, в день Світлого Воскресіння Христового, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив урочисте богослужіння у Свято-Михайлівському храмі м. Полтава.

Його високопреосвященству співслужили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму.

Розпочалась святкове богослужіння 18 квітня о 23.30 годині, одразу після завершення читання книги Діянь святих апостолів. Було звершено полуношницю на середині храму перед Плащаницею, після чого вона була перенесена до вівтаря і покладена на престолі.

Потім виголосом «Слава святій, єдиносущній, животворчій і нероздійльній Тройці…» було розпочато Пасхальне богослужіння – проспівано тропар Пасхи з відповідними стихами, а після цього усі зайшли всередину храму, де продовжилося служіння утрені Пасхальним каноном. Наприкінці утрені архієпископ Афанасій прочитав огласительне Слово на Святу Пасху святителя Іоанна Златоустого.

Коли завершилася утреня, були проспівані Пасхальні часи, за якими почалася Божественна літургія.

Святкова Євангелія була прочитана різними мовами, а потім архієпископ Афанасій виголосив Пасхальне Послання Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Після запричасного стиха своє Пасхальне Послання зачитав архієпископ Афанасій. У Посланні, зокрема, сказано: «Істина нашого життя полягає у Воскреслому Господі нашому Ісусі Христі, Який зруйнував ворота пекла і дарував нам свободу вибирати Життя Вічне. Озброївшись цією істиною, український народ стане міцніший за крицю, відстоюючи свободу Матері-України, в якій тільки й можна бути йому щасливим. Ставши на бій із ворогом внутрішнім і ворогом зовнішнім, який поневолює видимо й невидимо, будемо брати приклад із нашого Господа, з Його жертовного подвигу заради нашої свободи. Падаючи і піднімаючись, будемо долати шлях спасіння мужньо і впевнено».

Завершивши літургію, владика Афанасій освятив артоси – особливі Пасхальні хліби, а також освятив паски та інші приношення.

Вранці того ж дня, архієпископ Афанасій освятив паски й інше пасхальне приношення біля каплиці ікони Пресвятої Богородиці «Одігітрія» в м. Решетилівка Полтавської області.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here