Архієпископ Афанасій (Шкурупій) з архіпастирським візитом відвідав м. Пирятин

29 листопада 2018 року, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією УАПЦ, перебуваючи з архіпастирським візитом на Пирятинщині, відвідав парафію святого пророка Ілії в м. Пирятині. Запашним короваєм та квітами архіпастиря зустріли діти парафіяльної недільної школи, якою керує Ганна Синяк.
В храмі-каплиці ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних радість»

правлячого архієрея вітав настоятель Свято-Іллінської парафії, благочинний Пирятинського благочиння, архімандрит Діонісій (Федоров) та підніс для цілування напрестольний хрест. Архієпископ Афанасій, спільно з архімандритом Діонісієм, ігуменом Антонієм (Бондарцем), секретарем єпархіального управління та протоієреєм Олександром Гораєм, обласним благочинним, звершив молебень до Пресвятої Богородиці.
«Ми з вами живемо у величний час. Час творення українським народом власної держави. А державність складається із трьох складових: нації, яка творить державу на землях свого розселення, держави, яка об’єднує націю кордонами і владою, Церкви, яка освячує державу Духом Святим і стає її духовною опорою, без чого держава не зможе утвердитися. Наша з вами Українська Автокефальна Православна Церква, яка сто років тому підняла прапор боротьби за автокефалію українського православ’я і була духовною опорою й натхненницею національно-визвольних змагань, внесла в процес здобуття автокефалії основний вклад. Тому

нам є чим гордитися. Але цього замало. Треба не тільки дбати про зовнішню організацію автокефального руху – одну Церкву, а наповнювати її духовним змістом – брати участь у богослужіннях, тобто

творити соборну молитву, виховувати свою свідомість у дусі покаяння, без якого душа не може спастися в життя вічне, – сказав у своїй проповіді владика Афанасій, звертаючись до присутніх у храмі. – Томос не принесе нам єднання, бо є всього лише папером. Церкви наповнені злом і це наша спільна біда, яку треба лікувати братньою любов’ю. А її, справжньої, якраз між нами й немає. Христос же заповів: «Любіть один одного, як Я вас полюбив, тоді всі побачать, що ви Мої учні». І нам, священнослужителям, і вам – вірянам, треба вчитися Христової любові, бо Він полюбив нас аж до розп’яття на хресті».
Потім архієпископ Афанасій вручив Благословенні архієрейські грамоти жертводавцям Світлані Німець, Догадаєву Олексію та Радиченку Анатолію за їхній вклад у будівництво храму-каплиці, а також благословив активних парафіян іконами святого Спиридона Тримифунтського. Владика Афанасій подякував архімандриту Діонісію за невтомну працю в розбудові Свято-Іллінської парафії та зведення за короткий час храму-каплиці ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних радість», а також благословив будівництво типового храму на честь святого пророка Ілії.
Після молебня архієпископ Афанасій звершив заупокійну літію біля пам’ятної дошки, встановленої вдячними пирятинцями землякам, які віддали свої життя, захищаючи рідну землю від російської агресії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here