Архієпископ Афанасій освятив Води Дніпра

19 січня 2018 року, в день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, освятив води Дніпра на центральному пляжі с. Червона Слобода (приміська зона Черкас).

Сюди, на берег українського Йордану, славного батька-Дніпра віряни Свято-Троїцького храму УАПЦ прийшли хресною ходою під хоругвами, що їх несли українські козаки.

Чин великого освячення води Архіпастир звершив після святкового богослужіння у кафедральному храмі с. Червона Слобода.

Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Андрій Буць та ієрей Віталій Сєдов.

Наприкінці архієпископ Афанасій привітав усіх зі святом та побажав: “Нехай кожен із вас почує голос Отця з Небес – це син Мій улюблений, це донька Моя улюблена – в них Моє благовоління». Нехай душа кожного з вас омиється духовними водами Йордану, а в цих водах батька Дніпра омиються і тіла, і душі від усього злого, що ми чинимо у цьому житті, щоб, чисті й світлі, увійшли в Царство Боже, яке приготував для нас Син Божий».

Потім владика Афанасій окропив святою водою всіх присутніх, а також народного депутата Сергія Рудика, який прибув, щоб зануритися у святі води Дніпра, в які зійшов Дух Святий. Перед цим від імені парафіян храму Святої Троїці вірянка Людмила Овчаренко піднесла пану Рудику запашний коровай, привітала зі святом та побажала йому, як депутату і від Червоної Слободи, плідної праці та гідного вкладу у розвиток села.

Владика поблагословив народного обранця на нові звершення в ім’я народу України та осібно жителів Червоної Слободи.

Керівництво Черкаського району взяло активну участь у підготовці до Водохрещі на Дніпрі: поставлено велику палатку з буржуйкою для того, щоб люди мали можливість після занурення у воду зігрітися, нові трапи, навіть водолаз обстежив дно річки в тому місці, де було вирубано ополонку. Військові наварили смачної каші, чаю та підвезли до Дніпра, а актив Свято-Троїцької парафії на чолі з Надією Шевченко виконав усі інші організаційні роботи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here