Антіохійський патріархат зажадав «єдності Православ’я» від Константинополя

0
473
Делегація Антіохійської церкви у Вселенського патріарха Варфоломея. Фото beforeitsnews.com
Делегація Антіохійської церкви у Вселенського патріарха Варфоломея. Фото beforeitsnews.com
Делегація Антіохійської церкви у Вселенського патріарха Варфоломея. Фото beforeitsnews.com

Антіохійська православна церква висловила невдоволення пропозицією Константинопольського патріархату розв’язувати суперечку довкола церковної юрисдикції Катару вже після проведення Всеправославного собору. Таку ідею висунув синод Константинопольської церкви під керівництвом патріарха Варфоломея.

Як повідомляє Седмица.Ru, Константинополь пропонує роль координатора при створенні та роботі спільного комітету Антіохійської та Єрусалимської церков. Цим питанням рекомендовано займатися після проведення Великого і Святого Собору Православної Церкви в червні цього року.

Разом із тим в Антіохії вважають, що це питання має бути вирішене до проведення собору, інакше робота представників двох церков може бути поставлена під сумнів. Більше того, Антіохійський патріархат на офіційному рівні висловив розчарування позицією Константинополя та навіть натякнув, що в таких умовах немає достатньо підстав говорити про існування справжньої єдності православ’я.

На думку архієреїв АПЦ, Вселенський патріархат та інші церкви-сестри мусять виявити справжню, а не демонстративну єдність. І це може виявитися в готовності вирішувати найгостріші питання шляхом обговорення на соборі. При цьому грецькі ЗМІ не виключають, що Антіохія слідом за Болгарією може відкликати свою згоду на участь у Всеправославному соборі.

Конфлікт Антіохійської та Єрусалимської церков триває останні кілька років внаслідок відкриття в Катарі кафедри ЄПЦ. АПЦ вважає Катар своєю канонічною територією.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here