Слава Божа

«Що ж таке слава Божа, яку Ісусу треба було показати вибраним учням із обраних Ним? Славу, яка преображає навіть тіло людське, роблячи його частиною Божества? Як вона проявляється? Власне, слава – це присутність Божества в усьому», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

19 серпня 2018 року, в день Преображення Господа і Бога нашого Ісуса Христа, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, та звершив святкову Божественну літургію в кафедральному храмі Пресвятої Тройці в Червоній Слободі. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Сергій Катренко та ієрей Віталій Сєдов.

«Цього дня Христова Церква святкує одне з найбільших і найзначніших свят у річному колі богослужінь – свято Преображення Господнього. Що ж сталося на горі Фавор, що вже більше двох тисяч років ми цього дня згадуємо ту подію? І що то за подія, що їй віддається така шана й відзначення? А ця євангельська подія в житті Ісуса Христа і Його учнів важлива тим, що розкриває нам глибину взаємин із Богом, показує увесь обшир можливостей людського тіла, якщо виконувати заповіт Його Сина: «Будьте досконалі, як Отець ваш Небесний, – зазначив на початку своєї проповіді архієпископ Афанасій. – Через своє тіло, Христос відкрив учням не просто славу Свого Божества, а показав їм їхні можливості. Необмежені можливості у вдосконаленні: духовному, душевному і тілесному. Це вдосконалення здобувається нами впродовж життя на землі».

На подвір’ї храму владика Афанасій прочитав молитву на благословення винограду та інших плодів і окропив освяченою водою яблука, груші, виноград, сливи та інші перші плоди нового врожаю, що традиційно приносяться цього дня до храму парафіянами на освячення в знак подяки Богові.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here