РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Різдво Христове

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Високопреосвященного АФАНАСІЯ,
Архієпископа Харківського і Полтавського,
священству, чернецтву та всім вірним
Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України
та всім православним християнам

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

Більше двох тисяч років тому на небосхилі людської цивілізації зійшла Різдвяна Зоря, осяявши гріховний світ сяйвом спасенної любові, сповістивши про початок нового життя. Народження Ісуса Христа розкрило особливу, жертовну любов Бога Отця до людини. «Бог так полюбив світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб усі, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін., 3:16).

Христос прийшов у світ і вказав нам шлях до спасіння через покаяння: «Бог нині повеліває всім людям покаятися» (Дії, 17:30). Він закликає очищатися покаянням від усього, що відбирає в нас надію на вічне життя. Сьогодні, зустрічаючи Різдво Христове, нам слід дослідити власну душу, наскільки вона занурилася у пристрасті й гріховні забаганки й чи готове наше серце до зустрічі з новонародженим Сином Божим. Нам треба зважити свої вчинки й помисли – наскільки вони відповідають заповітам Божим, адже виконання заповітів є найвищою метою нашого життя.

Зустрічаючи Богонемовля, ми повинні приготувати Йому замість ясел – чистоту своєї душі, замість сіна – лагідність і любов наших сердець, а замість пелюшок – щирість нашої віри і палку молитву. Маючи таку доброчинність, ми з палкими молитвами повинні турбуватися про храм Божий – церкву, і храм Божий – власну душу, бо сказав апостол Павло: «Ви Божий храм, і Дух Божий у вас перебуває» (1 Кор., 3:16). А ще подбаємо про мир і спокій у власній родині та добрі стосунки з оточуючими, щоб гідно зустріти Немовля Ісуса.

Століття за століттям все змінювалося, але незмінною залишалася людина і її безсмертна душа. Син Божий став людиною заради нашого спасіння: «Бог явився в тілі, виправдав Себе в Дусі, показав себе ангелам. Проповідуваний у народах, прийнятий вірою в світі, вознісся у славі» (1 Тим., 3:16). З тих пір наша душа, за природою християнка, радіє в Господі Ісусі Христі, осягаючи «велику благочестиву тайну» (1 Тим., 3:16).

Дорогі мої! Різдво Христове приносить духовну радість, надію на спасіння, впевненість у майбутті. Але для того, щоб ці Божі дари стали повсякденням, нам треба звернутися до Світла Життя, яке засяяло на увесь всесвіт із Віфлеємської печери. Тож нехай Господь наш Ісус Христос, за нашими молитвами, оберігає мир у наших душах і серцях, а відтак буде мир і між нами всіма. А нам, перебуваючи у вірі, треба примножувати любов посеред нас, наполегливо працюючи на ниві спасіння в життя вічне.

Нехай благословить нас Господь Ісус Христос Своїм небесним благословенням і допомагає жити в радості віри, в мирі й доброчесності, трудитися на славу Божу заради зміцнення рідної Церкви й на славу Батьківщини.

Вітаю з Різдвом Христовим і Новоліттям! Нехай Господь обдаровує всіх нас міцним здоров’ям, любов’ю, духовною радістю, натхненням на віру в Бога, на добрі справи, на корисні досягнення в житті.

З Різдвом Христовим і новим 2022 роком Милості Божої!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

Високопреосвященний АФАНАСІЙ,
Архієпископ Харківський і Полтавський

Православної Церкви України
Різдво Христове
2021/2022 р.р.
мм. Харків-Полтава

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here