Пасхальне послання

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННОГО АФАНАСІЯ

АРХІЄПИСКОПА ХАРКІВСЬКОГО І ПОЛТАВСЬКОГО

священству, чернецтву і всім вірним

Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України

Дорогі брати і сестри!

Від усього серця вітаю вас із Світлим Воскресінням Христовим життєстверджуючим виголосом: «Христос воскрес!»

Мої дорогі, святий Іоанн Златоуст у своєму Огласительному слові запитував – де, пекло, твоє жало, де, смерте, твоя перемога? Голос святого могутньо й нездоланно звучить із древніх часів до наших днів, бо Церква Православна ще з того часу взяла їх на озброєння і стійкістю, мужністю своїх вірних і відданих дітей утверджує Божу істину на українській землі, утверджує перемогу Христа Спасителя над смертю, над пеклом. Ось чому є незнищенним тяжіння українців до духовної свободи, адже й Христос казав: «Я прийшов зробити вас вільними». Вільними, а не рабами, бо немає нічого тяжчого, ганебнішого, ніж поневолення духовне, коли душа, як та пташка в клітці.

Тому моє привітання: «Христос воскрес!», спрямоване, перш за все, до всіх тих, хто ще знаходиться в темряві «тіні смертної» – блукає і не знаходить вірного шляху спасіння, яким є Господь наш Ісус Христос. Людина, яка відірвалася від Бога, втрачає Бога як джерело наснаги свого життя, втрачає духовну силу, без якої стає немічною не лише духом, а й тілом, адже вона назавжди відходить від спілкування з Ним. Залишившись без Бога, людина й помирає без Нього, а що найстрашніше, то це те, що людина, померши без Бога, залишається мертвою назавжди і ніколи не зможе почути торжествуючі слова, що лунатимуть по всьому всесвіту: «Христос воскрес!»

Ми з вами ще чуємо ці слова – хто гучний голос, хто тихенький, але чуємо! Чуємо тому, що йдемо дорогою істинної віри – віри православної, тому, що саме цим шляхом нам назустріч іде Сам Спаситель! Він каже: «Маючи дев’яносто дев’ять овець, чи не підеш шукати одну заблукалу?» А хіба їх одна? Їх тьма тьмуща!

І ця тьма тьмуща чорною хмарою заполоняє поступово все видноколо, і скоро настане той час, коли Сонцю буде важко, або й неможливо пробитися Своїми живодайними променями правди до цієї обділеної, обікраденої, спустошеної своїми нерозумними дітьми землі. А нерозумними через те, що, ігноруючи свою Вітчизну, Богом дану навіки, ігнорують і Самого Господа, Який каже: «Був ти невірний в малому, невірним будеш і у великому». І навпаки: «Хто вірний у малому, той буде вірний і у великому».

Ось до таких моє слово, перш за все, й звернене, до тих, хто ще не зустрів Христа істинного – зійдіть із стежечок і доріжок омани, гультяйства, непокори і вийдіть на Його дорогу й, можливо, станеться так, що ви зустрінетеся з воскреслим Христом, Христом переможцем, і разом із Ним станете переможцями над смертю, над пеклом, над тим, що заважає жити як дітям Божим. Але це станеться тоді, коли ми, православні християни, будемо самі явленням Його слави, будемо такими, щоб усі, хто оточує нас, бачили в нас Христа, бачили в наших очах світло неземне, вічне, бачили в них сяяння Боже і ставали поряд із нами, йшли разом із нами до спасіння в Христі Ісусі.

Христос смерть переміг Своєю непереможною любов’ю, і Його перемога не в уярмленні когось одного чи народів, як того прагнуть земні володарі, а Його перемога у свободі всіх, у їх звільненні, бо тільки вільна людина здатна бути разом із Господом творцем свого життя, творцем життя на землі. Бо тільки вільна духом людина здана і життя своє, і навіть смерть свою віддати заради спасіння інших, заради спасіння тих, хто переслідує нас, хто ненавидить нас, хто не знає Бога і Його вічної любові… Тільки той, хто пізнав любов Христову, здатен полюбити Вітчизну і в цій жертовній любові віддати й життя своє за її волю, за те, щоб воскресла Україна і її вільна, ні від кого не залежна Церква православна, віддати життя, щоб переміг воскреслий Христос в кожному з нас, в кожній душі, в кожному серці, в самих глибинах України.

Рідні мої! Нехай сяйво любові воскреслого Господа нашого Ісуса Христа наповнить ваші душі й серця і проллється на ваших рідних, близьких і ввесь наш багатостраждальний український народ, принесе радість і мир в Ісусі Христі. Вітаю вас із Світлим Воскресінням Христовим і, в торжестві слави Воскреслого Ісуса, закликаю простити тих, хто нас ненавидить, і більше любити тих, хто нас любить, жити з любов’ю Христовою в серці, наповнюючи нею кожен день, кожну мить свого життя, щоб приносити велику користь нашій благословенній Україні на славу Христову!

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Високопреосвященний АФАНАСІЙ,

архієпископ  Харківський і Полтавський

Православної Церкви України
Пасха Христова  року Божого 2021

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here