Ми потребуємо внутрішньої сили

Архієпископ Афанасій звершив Божественну літургію 2-ої Неділі Великого посту

«Піст – це найкращий час, коли ми можемо, спираючись на волю Божу, перемогти в собі гріх, подолати пороки, очистити своє серце від всього лукавого, що звило там своє зміїне кубло. Євангелія нам говорить, що тільки чисті серцем побачать Бога. Тому сьогодні ми повинні задуматися над тим, що коли ми вийшли на цей прямий, але найкращий шлях, то треба скористатися з такої можливості й очистити своє серце, щоб побачити при зустрічі живого Бога», – Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

4 березня 2018 року, 2-ої Неділі Великого посту, свт. Григорія Палами, Собору прпп. отців Києво-Печерських, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в домовому храмі свт. Афанасія Лубенського. Спільно з владикою служив ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії.

«Якщо піти цим спасенним шляхом, не звертаючи на манівці, то обов’язково відбудеться зустріч із Богом – відчується сила Його енергії, Його благодаті, тобто Його всюдисуща присутність в кожній миті твого життя, – сказав архієпископ Афанасій у своїй проповіді, розкриваючи тему повчального слова. – Сьогодні ми з вами згадуємо добрим словом святителя Григорія Паламу, який жив у далекому XIV столітті. Чому саме у Великий піст ми вшановуємо пам’ять цього святого? А тому, що він, як духовний мислитель, вже тоді стверджував, що світло, яке явив Христос на горі Фавор своїм учням, не було звичайним світлом, а з’явою Божественної енергії, Божественної благодаті. І ці богословські думки виникали в нього не з книжкових знань, а з власного чернечого духовного досвіду та досвіду афонських ченців і самітників, які постуванням і молитвою перемагали в собі пристрасті й пороки, очищали своє серце й розум. Саме тому їм відкривалося бачення Божественного світла, того світла, яке бачили апостоли на Фаворській горі, ставши свідками Преображення Господнього».

Людину, котра шляхом праці над своїм духовним станом пережила в собі присутність Бога, Який наповнив її великою внутрішньою силою, неможливо здолати якимсь обманом, тому з нею – Бог. «Ми потребуємо здатності розпізнавати людей, щоб виявляти серед них злих, які можуть зловживати нашою довірливістю, ранити серце, зганьбити душу. Ми потребуємо внутрішньої сили, щоби встояти на життєвому шляху, до якого нас покликав Господь. Але ми потребуємо не тільки сили, а й мудрості, кожен із нас особисто і все суспільство в цілому. Тільки озброєні світлом Божої сили і мудрості, ми зможемо долати всі труднощі й будувати справедливе життя в оновленій Україні », – сказав на завершення архієпископ Афанасій.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here