Козацька рада в Миргороді

7 квітня 2019 року в Миргороді відбулася розширена козацька рада. Миргородські козаки обговорили головне питання – побудова козацького стану: затвердили план виконання робіт та графік участі козаків у будівництві. Потім козаки відвідали місце, де у квітні 1919 року були розстріляні повстанці, що боролися з більшовиками під проводом миргородця Сергія Дубчака. Земляк, професор Борис Марченко, ознайомив присутніх із спогадами  свого діда Бориса шелюги та дядька Василя Шелюги й жителів с. Стадні про розстріл Дубчака більшовиками. Вони повели його на розстріл (нині це в глибині цвинтаря, де старі поховання), а на вулиці стояли люди й дивилися на все те. Дубчак ішов в офіцерському кітелі, гордою поставою, високо піднявши голову. До людей вигукнув, що Україна все одно буде вільною, самостійною. Дубчака пильно стерегли – двоє конвоїрів тримали його за руки, а третій почав стріляти. Сергій Дубчак із силою вирвався, побіг до рову, який відділяв цвинтар від господарчого двору, йому навперейми вискочив кіннотник. У рові Дубчак пошкодив ногу і впав, а в цей час кіннотник, що наспів, зарубав його шаблею. Це діялося на очах у миргородців.

Осавул Анатолій Карбан, виступивши з промовою, нагадав, що історія має властивість повторюватися і що нинішня ситуація в Україні до болю нагадує національно-визвольну боротьбу 1917-1921 р.р. Тому зараз активізувалися реваншисти, які до цього часу принишкли й вичікували свого часу. Наша історія нас уже навчила, що об’єднані зусилля переможуть, адже ми живемо на своїй, Богом даній землі.

Потім ієрей Сергій Лаврик, настоятель Свято-Троїцької громади міста Миргорода, Харківсько – Полтавської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ), відслужив панахиду.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here