Ікона – вікно у Царство небесне Архієпископ Афанасій звершив Божественну літургію Неділі 1-ої Великого посту

«Сьогодні, коли людське життя заполонили всілякі пристрасті, в тім числі й оманливі у вірі, бо появилося безліч отих пророків лукавих, що ведуть довірливу людину до погибелі, нам як ніколи раніше слід звертати увагу на святі ікони, чути голос Церкви: «Прийди і подивись». Дивитися на них і бачити живого Бога – Господа нашого Ісуса Христа, на шлях зустрічі з Яким у терпінні душі й тіла ми з вами вийшли нині, на Матінку Божу, під  святим омофором Якої ми цей шлях долаємо, святих, котрі постраждали за віру в Істину, непошкоджену людськими мудруваннями, і стали для нас прикладом натхнення», – Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

25 лютого 2018 року, Неділі першої Великого посту, торжества православ’я, архієпископ Афанасій звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії (єпархіального управління), та ієрей Олександр Горай.

«Син Божий кличе нас із покаянням на зустріч із Собою в Тайні сповіді й причасті Тіла й Крові, єдиному правдивому єднанні з Богом. Це єднання у причасті дає нам сили долати нелегкий, усіяний камінням пристрасті й гострим терням гріхів, шлях спасіння у життя вічне, – наголосив у повчальному слові архієпископ Афанасій. – І ця великопісна дорога, яку ми нині мужньо долаємо, щоб потрапити в люблячі обійми Отця, як діти нерозважливі, що блукали манівцями, а нині вийшли на світло, як випливає одинокий човен на маяк, нехай стане для нас радісним завершенням випробувань».

Торжество православ’я – це не тільки вшанування того дня, коли у 843 році було встановлено саме свято, це не тільки перемога над єресями, а це утвердження істинної віри – православної, якої незмінно дотримується наша Українська Автокефальна Православна Церква.

«Ікона – це не просто зображення, це вікно для віруючої людини в інший світ – у світ Царства небесного, вікно, яке відкриває Христос для тих, хто вірує в Нього, – продовжив архієрей. – Христос відкриває нам Своє серце, а ми, йдучи Йому назустріч, повинні у вірі й надії відкрити свої серця. Відкрити їх не тільки Богу, а й ближньому, який, за вченням святих отців, є живою іконою, в котрій слід бачити Бога, адже Він сказав, коли творив людину: «і створимо чоловіка за подобою Своєю».

Під час літургії заупокійною ектенією пом’янули упокоєних Предстоятелів УАПЦ – Патріарха Димитрія (Ярему) та Митрополита Мефодія (Кудрякова).

Після літургії архієпископ Афанасій очолив молебень Торжества православ’я.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here