Храмове свято – в новозбудованому храмі

«Віруюча людина ніколи не буває самотньою. Її завжди супроводжує ангел-охоронець. Але від того, настільки людина перебуває у вірі, настільки й близько біля неї стоїть світлий ангел, якого дає їй під час хрещення Отець Небесний», Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ.

21 листопада 2017 року, в день Собору архістратига Михаїла і всіх небесних сил безтілесних, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, очолив храмове свято Свято-Михайлівської парафії в м. Решетилівці на Полтавщині. Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар консисторії, протоієрей Михайло Дзерин, настоятель парафії, ієреї Віталій Прищ та Олександр Горай.

Після богослужіння архієпископ Афанасій звернувся до вірян із словом проповіді, наголосивши на значенні участі кожної віруючої людини в богослужіннях, адже, як зазначив, владика: «Тут, у Божому храмі, незмінно перебувають і Господь наш Ісус Христос, і Пресвята Богородиця, і архангел Михаїл, і ангели Небесні. Все повітря наповнене ангелами, але не тільки світлими, а й темними, які відступилися від Бога і нині шкодять спасінню християн. Тому від нашої віри, від того, чи беремо ми участь у богослужіннях, чи сповідуємо свої гріхи, чи боремося з пристрастями, залежить те, які з них супроводжують нас на життєвих шляхах».

Близькість духовного  світу до Бога має для нас велике значення, адже невидимий світ навіть більш реальний, ніж цей, видимий, і ці два світи міцно переплетені між собою. Як? Ми того не можемо знати. Дізнаємося лише тоді, коли переступимо поріг, який розмежовує життя і смерть. Господь каже – покайся, якщо хочеш жити. Жити для вічності. Але каються в гріхах тут, вимолюють помилування тільки в цьому житті, а там отримують лиш присуд, де перебувати душі – в небесних обителях, чи в пеклі.

«Чи все ми робимо для того, щоб можна було розраховувати на допомогу святих Небесних Сил, чи не викликаємо ми гіркого зітхання нашого ангела-охоронця, чи не відштовхуємо його своїми злими помислами і вчинками? – запитував архієпископ, і цим запитанням змушував кожного зазирнути у власну душу, оглянути своє життя, своє відношення до віри. – Ці запитання ми повинні задавати собі кожного дня, щоб бачити своє життя, страшитися його неправді й звертатися до Бога з покаянням та робити все, щоб догодити Богу. І тоді на Страшному Суді ангел-охоронець заступиться за нас перед Господом і вимолить нам прощення для життя у вічності».

Архієпископ Афанасій привітав парафіян із новим храмом, який вони звели спільними зусиллями, відзначивши, що будівництво храму відбулося завдяки старанням настоятеля Свято-Михайлівської парафії отця Михайла Дзерина, який був душею цього будівництва. Праця найбільш активних парафіян та жертводавців була відзначена благословенними архієрейськими грамотами. Архієрейською грамотою, за розбудову Української Автокефальної Православної Церкви, відзначено також настоятеля парафії протоієрея Михайла Дзерина.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here