Архієрейське богослужіння в Неділю про блудного сина

«Ця притча про блудного сина має в собі глибинний зміст, бо в образі земної людини батька ми бачимо Самого Бога, а в образі блудного сина нас із вами, яким Творець дав дар власної волі й заповідав бути святими, як святий Він, бо написано: «Я Господь, Бог ваш, і ви освятитеся і будьте святі, бо святий Я, і не оскверняйте душ своїх», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський

28 лютого 2021 року, в Неділю про блудного сина, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив Божественну літургію з чином за примноження любові в Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. За літургією владиці співслужили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області, та ієрей Іван Полежака, настоятель парафії ікони ПБ «Неопалима купина» м. Зміїв.

«А ми думаємо, що сила, здоров’я, здібності, молодість, краса це тільки наше й ми можемо жити за своєю волею. Але ж воно не наше! Його дав нам Сам Господь, кожному в міру його! Від Бога все! І нічогоприндитися, що ми можемо щось робити по своїй волі. То вже сваволя. Та сваволя, яка й блудного сина так захопила пристрастями, що 

помутнів його розум і він відступився від свого батька, ледве не загубив свою душу, ледве не втратив свого життя. Бо де сваволя, там і гординя, а разом ці два взаємопов’язані пороки страшна річ для людини, згубна, – зазначив у своїй проповіді архієпископ Афанасій. – І в той же час як тяжко нудиться така душа у в’язниці тіла, скута ланцюгами ордовитого розуму, яку порожнечу і самітність вона терпить, які тортури зносить! Адже, на відміну від тілесного розуму, душа знає і бачить, яким благом для людини є щира віра, палка молитва й відвідування храму Божого, де вона отримує таку невимовну небесну благодать. Але знову ж таки на перешкоді стає гордовитий розум, якого без наполегливої духовної боротьби не перемогти, а, отже, й не повернутися до свого Отця. І все ж, блудний сину, в які б далекі краї пристрасного світу ти не зайшов і скільки б добра Отця твого Небесного ти не розтратив, повернися до Нього Він милосердний і милостивий, Він повсякчасно виглядає тебе з доріг твого блукання і радо розкриє тобі Свої батьківські обійми. В Ньому спасіння, а в дальніх краях пристрастей вічна смерть».

За богослужінням архієпископ Афанасій висвятив послушника парафії ікони ПБ «Неопалима купина» (м. Зміїв) Харківського благочиння Андрія Бобова в сан диякона.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям та молитвою за Україну.

Після літургії архієпископ Афанасій, на прохання вірян, звершив молебень за здоров’я.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here