Архієрейське богослужіння в Неділю митаря і фарисея

«Молитва то велике діло для людини віруючої, бо молитвою вона розмовляє з Богом дякує Йому за те милосердя, яким Він обдаровує її, і славить Його, як свого Творця, молитва повинна виходити з глибини зажуреного серця і в розчуленні душевному», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський.

21 лютого 2021 року, Неділі про митаря та фарисея, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив Божественну літургію з чином  за примноження любові в Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. За літургією владиці співслужили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області, та ієрей Іван Полежака, настоятель парафії ікони ПБ «Неопалима купина» м. Зміїв.

«Ось такою й була молитва митаря небагатослівна, але палка і слізна, і ті сльози покаяння омивали його зболілу в каятті душу, і знайшли відгук у Бога. Тому вона й припала до серця Богу і потішила Його, і, як сказав Господь: «Цей пішов до дому свого виправданий більше, ніж той (фарисей)» (Лк., 18:14). Бо сказано й у Старому Заповіті: «Понижує Він спину пишного, хто ж смиренний, тому помагає» (Йов, 22:29), – сказав у своєму повчанні архієпископ Афанасій. – Тож завжди слід пам’ятати, що краще згадувати свої власні гріхи, яким немає ліку, аніж перераховувати гріхи чужі, бо кожен із нас відповідає перед Богом лише за свої вчинки. Тому, в смиренні згадуючи свої гріхи й слізно шкодуючи, що вчинили їх, будемо молитися і така молитва буде приємна Господу, Він зглянеться на смирення нашого серця й розчулення нашої душі зарахує нам на спасіння. Де б ми не молилися вдома на самоті чи в церкві на людях, ми повинні творити молитву в смиренні перед Богом і перед людьми, бо смиренних Бог милує і спасає».

Після літургії архієпископ Афанасій, на прохання вірян, звершив молебень за здоров’я з читанням акафіста благовірним Петру і Февронії, за молитвами яких до Господа зміцнюється любов між подружжям та утверджується сімейна злагода. Після молебню присутні поклонилися до ікони святих Петра і Февронії із часточками їх святих мощів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here