Архієрейське богослужіння в день Всіх святих

«У календарі православної Церкви вшанування всіх святих відбувається одразу ж після свята Пресвятої Тройці, коли на учнів Христових зійшов Святий Дух, зійшов на тих, хто заклав початок будівництва Церкви, а з допомогою Церкви вів віруючий народ до спасіння», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

14 червня 2020 року, 1-ої неділі після П’ятидесятниці, всіх святих, прп. Агапіта Київо-Печерського, лікаря безвідплатного, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію в Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, благочинний Полтавської області.

«Ми вшановуємо всіх святих одразу за Трійцею, свідкуючи, що сила Духа Святого преображає людські душі до святості, звільняючи їх від гріха. Святі й стали святими тому, що вони спрямували свої душі назустріч Божій благодаті. В цьому поєднанні Божественного і людського начал і набувається повнота людського життя, повнота спасіння, а все інше є лише додатком, – сказав архієпископ Афанасій у своєму повчальному слові. – Тому молімо святих, щоб і нас Господь, розкриваючи наші серця, вів шляхом спасіння до життя вічного у Царстві небесному».

Після літургії архієпископ Афанасій, у спільному служінні з духовенством храму, звершив молебень з читанням акафіста до преподобного Агапіта Київо-Печерського, лікаря безвідплатного.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here