Архієрейське богослужіння в день Всіх святих землі української

«Останнім часом світ почав занурюватися у хаос, породжений ідеологією вседозволеності. Люди відмовляються від віковічних цінностей, що їх заклало християнство впродовж багатьох століть і які складали основу розвитку нинішньої цивілізації, заради задоволення своїх пристрастей. Ця біда торкнулася й України, особливо це яскраво висвітлилося на минулорічних виборах», – АФАНАСІЙ Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

21 червня 2020 року, 2-гої неділі після П’ятидесятниці, Всіх святих землі української, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив Божественну літургію в Свято-Михайлівському храмі м. Полтава. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець) та протоієрей Олександр Грай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«В людських душах немає святості й саме це дало можливість ворогу роду людського нав’язати їм згубну ідею вседозволеності, яка породила розбещеність душі та тіла. Те, що було раніше непристойним і осуджувалося, нині стає нормою життя, – сказав у повчальному слові архіпастир. – Совість і святість доповнюють одне одного і творять людину непіддатною для сил зла. Тому в останній час і кинуто всі сили на боротьбу з цими двома основоположними якостями людської сутності. Але Бог-Творець осміяним не буває і якщо люди не схаменуться й не перестануть будувати всесвітній вертеп, то буде з ним, як сталося з Вавилонською вежею. Тільки цього разу може настати кінець світу, бо сам Господь прийде наводити той порядок речей у світобудові, що його установив Отець небесний. Сказано ж, що на небі, те й на землі, тому не може Господь допустити, щоб земля – підніжжя престолу Божого, перетворилася на підніжжя диявола. І буде, як на початку заснування світу, коли подав архістратиг Михаїл клич: «Хто як Бог!» і повів ангелів небесних на війну проти ангелів зла, і переміг їх. А нині незчисленна когорта українських святих біля престолу Божого молять Отця небесного за Україну. І коли поведе їх разом із ангелами архістратиг Михаїл наводити порядок, то хто з земних устоїть проти сили небесної? Тож святі землі української, моліть Бога з нас і за нашу стражденну Україну!».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here