Архієрейське Богослужіння другої неділі Великого посту

«Великий піст є найбільш повчальним і відповідальним періодом у житті віруючої людини. Без розуміння цього важко вірно й осмислено пройти шлях Чотиридесятниці. А тому для нас важливо в цей час почути в своєму серці заклик, який вимагає нашої відповіді і зусиль», – архієпископ АФАНАСІЙ.

15 березня 2020 року, в день пам’яті святителя Григорія Палами, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію в кафедральному храмі Пресвятої Трійці с. Червона Слобода на Черкащині. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець) та ієрей Віталій Сєдов.

«Час Великого посту дається нам для того, щоб ми вивірили себе в молитві, наскільки ми глибоко занурилися у віру, наскільки вона у нас міцна. Адже без молитви внутрішньої, духовної, одна лиш зовнішня, тобто розумом, не дає всієї повноти єднання з Господом, а, отже, відводить нас від істинного спасіння, – сказав архієрей у своїй проповіді. – А тому слід вводити у серце і свій розум. Адже ми знаємо, що всі почуття народжуються в серці, й осмислені розумом, знову повертаються в серце. Але лиш тоді, коли ми їх туди вводимо, а увівши, ставимо стрижнем нашого духовного вдосконалення».

Людині, яка втратила зв’язок із Богом, дуже важко бути щирою в молитві, а тому Великий піст, як зазначив владика Афанасій, дається нам для виправлення нашої молитви, щоб, працюючи духом і розумом, ми поверталися до свого джерела – до Бога.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here