Архієрейське богослужіння 1032-ї річниці хрещення Руси-України

«Сьогодні ми відзначаємо пам’ять святого рівноапостольного Великого князя Володимира, завдяки якому ми викристалізувалися в єдиний народ і єдину українську християнську націю. І нам нині треба звернути увагу не скільки на біографію Хрестителя України, як на його вирішальну роль у трансформації слов’янських племен в український народ і формування державотворчого стрижня, який витримав усі негативні перипетії впродовж майже семи століть поневолення українських земель різними народами», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

28 липня 2020 року, пам’яті рівноапостольного Великого князя Володимира, у святому хрещенні Василія, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію в кафедральному Свято-Михайлівському храмі  (м. Полтава). Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«Нам також слід пам’ятати, що любов Божа силою Святого Духа, торкнувшись душі нашого народу в купелі Хрещення, вже більше тисячі літ як переходить на всі наступні покоління, освячуючи їх даром святості, який свого часу підкорив і серце князя Володимира.  В цьому непереможність нашого народу, сила його духу, особливо в цей час, коли на нашу святу землю прийшов із війною бездуховний загарбник. І ця війна, що точиться на Сході, стала для нашого народу серйозним іспитом міцності його віри, його любові до Вітчизни, його вірності й відданості, – зазначив у своїй проповіді архієпископ Афанасій. – Тож нехай Господь і Бог наш Ісус Христос береже всіх нас, нашу святу Православну Церкву і нашу рідну Україну, дарує нам мир і однодумність, щоб ми були однією міцною й нездоланною родиною, щоб ніколи в наших душах не вгасала свіча святості, запалена святим рівноапостольним Великим князем Володимиром».

Після богослужіння архієпископ Афанасій помолився до святого рівноапостольного князя Володимира та прочитав молитву за Україну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here