Архієпископ Афанасій звершив святкове Богослужіння в день Різдва Христового

«Цієї ночі звершилася незбагненна таїна – Бог став одним із нас. Він увійшов у світ обездолених і ніколи не мав, де голову Свою прихилити. Цієї ночі ніхто не прийняв під свій дах Його Матері й Вона вийшла на шлях, яким ішли по життю ті, кого суспільство відкинуло й зневажило: бідних, бездомних, скалічених душею й тілом, кому немає з ким розділити родинне тепло, бо всі остерігаються увійти в їхню долю, проблему, біду, горе», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

7 січня 2019 року, в день свята Різдва Христового, у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави (Івонченці), високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію Василія Великого. Спільно з архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай.

«До нас прийшов Син Божий! Він народився не на перинах, не на шовкових простирадлах, а в печері, куди пастухи заганяли овець, ховаючи від негоди, в яcлах на сіні, у цілковитій тиші різдвяної ночі. Породіллі, Діві Марії, не підносили букети троянд, а коли Вона винесла з печери сповите Немовля, не зустрічали родичі й друзі, не сигналили «круті» автомобілі. Їх зустріла благословенна тиша й сонце, що сходило на небокраї. Сонце зустрічало Сонце! Отець Небесний вітався зі Своїм Сином, Який народився в людському тілі, щоб, живучи серед людей їхніми тривогами, болями, бідами, нещастями, вивести їх із погибелі на шлях спасіння. З цієї миті для людства почалася  нова ера й ми, радіючи приходу Спасителя, вкотре з радістю виголошуємо: «Христос народився, славте Його!» – сказав у своєму вітальному слові до віруючих архіпастир.

На запричасному стиху протоієрей Олександр Горай, настоятель Свято-Михайлівської парафії, зачитав Різдвяне Послання Блаженнішого Єпифанія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України, а владика Афанасій традиційно звернувся до парафіян із власним посланням, а також роз’яснив історичне й епохальне значення надання Вселенським Престолом Томосу на автокефалію українського православ’я.

Після Божественної літургії всіх присутніх у храмі вітали колядами хористи єпархіального хору, а також діти хорової студії «Янголи з небес» під керівництвом матінки Олександри Горай. За гарне колядування владика Афанасій вручив кожній дитині різдвяні пряники, виготовлені однією з парафіянок, та молитовнички для дітей.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here