Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння в Покровському соборі м. Сміли

9 квітня 2022року, в день Похвали Пресвятої Богородиці, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив першу спільну соборну Божественну літургію у Свято-Покровському соборі м. Сміла на Черкащині. Цей день ознаменувався тим, що в богослужінні взяли участь священики Смілянського благочиння УПЦ, які разом із вірянами перейшли під святительський омофор Архієпископа Афанасія (Шкурупія) на чолі з благочинним, митрофорним протоієреєм Петром Дмитруком, настоятелем собору. Біля престолу Божого співслужили митрофорні протоієреї Микола Середич, Василь Ворушило, протоієрей Сергій Чукін, ієромонах Ахіла (Багрій) та ієрей Олександр Коптенко. Крім того служили секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець), протоієрей Олександр Горай, настоятелі парафій ПЦУ Смілянщини: митрофорні протоієреї Михайло Шевчук, Василь Шарко, та протоієреї Михайло Негер і Богдан Жигало.

На початку Богослужіння Архієпископ Афанасій звершив чин освячення антимінсів для парафій, які перейшли до Православної Церкви України (антимінс – це посвячений плат із зашитою часткою мощів святих, на якому звершується під час св. літургії Таїнство Євхаристії. Без антимінса не можна служити літургії).

Під час літургії Архієпископ Афанасій та священники причастилися святих Таїн Тіла й Крові Христових з однієї Чаші, що засвідчило їхню духовну єдність.

У своїй проповіді під час Богослужіння Архієпископ Афанасій висловив слова вдячності православним смілянам, які в такий тяжкий і доленосний для всього українського народу час вирішили об’єднатися в єдиній Православній Церкві України під першосвятительським омофором Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, Церкви, яка є духовною опорою української Держави. І наголосив, що готовий прийняти й інші релігійні громади Черкащини під свій святительський омофор, адже двері Православної Церкви України відкриті для всіх бажаючих.

Під час літургії Архієпископ Афанасій разом із духовенством та вірянами помолилися за українську Державу, за її мужніх воїнів, захисників української землі, за всіх, хто докладає зусиль, щоби здолати криваву російську агресію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here