Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння в день Преображення Господнього

«Світло Христове тоді, коли просяяло в час Преображення, наповнило всю Вселенну, увесь світ, усю землю, наповнило кожну істоту, яка жила на той час. І якщо до цього часу ні тіла наші, ні душі людські не просвічувалися сяйвом Божим, то з того часу, з тієї миті всі ми з вами ходимо у світлі Божому і всі ми просвічуємося цим світлом», – Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

19 серпня 2021 року, в день Преображення Господнього, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Св.-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавського району.

«Христос цим своїм сяйвом Божим, сяйвом Божої слави освятив усіх і все на землі до самого кінця, до самого нового часу, коли Він прийде творити новий світ, нову людину і нову землю. Чому з того часу, з часу, коли вже постала Церква Христова, в цей день ми з вами святимо ті плоди, які ми виростили на цій землі? Але ми знаємо, що святимо яблука, що ми святимо виноград, святимо плоди, які приносимо, щоб потім їх з’їсти, але не думаємо про те, що ми цього дня святимо і свої душі, святимо свої тіла. Над цим ніхто не задумується. А то вперлися в оте яблуко і думають, що Христос прийшов на землю яблука нам освятити, а не наші з вами душі і не наші тіла. До чого прагнули праведні люди впродовж усіх двох тисяч років, скільки існує Церква православна на цій землі? Вони прагнули до святості, тому що для них тілесне, навіть їхні власні тіла, були нижчими від того, що є дух, що є душа, – зокрема сказав архієпископ Афанасій у повчальному слові. – Нам треба розуміти те, що ми з вами вже освячені народженням, освячені хрещенням, освячені введенням у хрест, але цього дуже мало. Цього не вистачає нам, щоб це сяйво просяяло крізь усі наші органи, все наше тіло і зробило нас хоч трішки Божими. Для цього треба багато працювати, роздумувати, розмислювати і усвідомлювати, хто ми на цій землі, якщо в тіло людське, в наше з вами тіло увійшов сам Бог, якщо це тіло людське виносило в собі Бога, народило Його, то яким же незбагненим і значимим є людське тіло».

На закінчення Владика Афанасій звернув до вірян вітальне слово: «Вітаю вас ще раз із святом Преображення Господнього. Хай Господь всім нам проллє трішки світла в наші долі, в наші душі, в наші серця і хай хоч трішки преобразиться наше життя до кращого. І так, від Преображення до Преображення, нехай кращають наші душі, наші серця й ми стаємо добрішими. Спаси нас, Господи!»

Після закінчення богослужіння Архієпископ Афанасій освятив принесені виноград, яблука та інші плоди, принесені вірянами, та привітав священиків і вірян зі святом.

Цього ж дня Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, завітав до рідного містечка Решетилівки та біля каплиці Пресвятої Богородиці «Одигітрія» освятив принесені вірянами плоди нового врожаю. Владика Афанасій привітав своїх земляків із святом Преображення Господнього, побажавши, щоб Господь просвітив і їхні душі сяйвом Своєї Божественної благодаті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here