Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Входу Господнього в Єрусалим

«І ось, нарешті, Ісус вирішує йти до Єрусалиму. Велике чудо воскресіння Лазаря стало передвістям смерті й воскресіння Самого Христа, а відтак і передвістям загального воскресіння всіх померлих», – Високопреосвященний АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський.

17 квітня 2019 року, в день свята Входу Господнього до Єрусалима, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію в кафедральному храмі Архістратига Божого Михаїла в м. Полтаві. Спільно з Владикою Афанасієм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, благочинний Полтавського району, настоятель храму.

«Учні підводять до Нього молодого осла, на якого ще ніхто не сідав. Це дуже суттєво, бо Ісус не міг в’їжджати до міста на коні, як то урочисто на конях чи коштовних колісницях в’їжджали земні царі до своєї столиці, сповнені гордості й пихи за перемогу їхнього війська над ворогами, адже царство Його: «Не від світу цього» (Ін.17:36), – зазначив у своїй проповіді архієпископ Афанасій. – Ісус сідає на молодого осла, очевидно первородного, і в супроводі євреїв, яких багато приходило до Віфанії, щоб подивитися на воскреслого Лазаря, а також паломників, які проходили через це поселення до Єрусалиму на свято Пасхи з Галілеї і радо приєдналися до Його урочистої подорожі в столицю, бо хотіли бачити Христа своїм царем. Йдучи перед Ним і позаду, народ вигукував: «Осанна! Благословенний Той, Хто йде в ім’я Господнє, Цар Ізраїлю!» (Ін. 12:13), люди клали Йому під ноги пальмове віття, стелили свій одяг і знову славили: «Благословенний Цар, що йде в ім’я Господнє! Мир на небесах і слава в вишніх!» (Лк. 19:38).

Після літургії Архієпископ Афанасій освятив вербове віття, принесене вірянами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here