Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Стрітення Господнього

«Сьогодні – Стрітення, тобто зустріч праведного Симеона Богоприїмця з Немовлям Христом! Зустріч Старого Заповіту з Новим Заповітом, коли старий світ відходив у небуття, а йому на заміну приходив світ новий, на зміну закону крові приходив закон Любові», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський.

15 лютого 2021 року, свята Стрітення Господнього, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святкову Божественну літургію в кафедральному Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління.

«А ще зустріч зими з весною – духовного холоду відпадіння від Бога, смерті й мороку, із світлом, життям і воскресінням. Як би ми не намагалися пізнати тайну воскресіння з мертвих, але нічого не вийде – це не під силу для осягнення нашим розумом. Та давайте пошукаємо пояснення в оточуючому нас середовищі. Погляньте за вікна храму – стоять оголені дерева, схожі на скелет людини. Гілля їхнє, наче голі кістки, в яких відсутнє життя. І будь-який парк, перелісок чи садок нагадує нам цвинтар. Але… там, в землі, живе коріння цих дерев, яке навесні по стовбурах пожене соки, оживить дерева з усім їхнім гіллям. Так і після смерті душа людини.  сказав у проповіді архієпископ Афанасій.  А сьогодні Богородиця сорокового дня після народження Спасителя прийшла до храму, щоб, згідно із Законом Мойсея, принести жертву бідняків – двох горлиць. Ця жертва знаменна тим, що символізувала ще в давніх євреїв викуплення людської душі, бо птах у клітці як душа людини, що знаходиться під владою смерті й пекла. За звичаєм, їх одразу ж на подвір’ї храму випускали на волю. Вивільнившись із клітки, вони злітали в небо і звідти лилася торжествуюча пісня хвали – молитва душі до Бога і вдячність Йому за велику милість спасіння. Там, у високості, молитва людини зливається в єдиний потік із молитвою ангелів і святих угодників Божих і підноситься до Престолу Всевишнього. Небо ми уподібнюємо раю Божої любові».

Завершилося Богослужіння уставним многоліттям.

Після Богослужіння  архієпископ Афанасій освятив воду і свічки та окропив присутніх святою водою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here