Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята прп. Олексія, чоловіка Божого

«Із давніх часів українці шанували цього смиренного і безмовного подорожанина, який полишив усе земне заради небесного. Його прославили не люди, а Бог уже після його життя, коли душі святого вже не загрожували ні особисте самолюбство, ні обмовляння тих, хто його оточував, ні їхні переслідування. Його душа, вивільнившись із стражденного тіла, була піднесена ангелами до Божого престолу», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський.

30 березня 2023 року, в день пам’яті преподобного Олексія, чоловіка Божого, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив Божественну літургію Ранішосвячених дарів за чином святого Григорія Двоєслова у храмі, який носить ім’я святого в м. Сміла (мкр. Гречківка), на Черкащині. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, митрофорний протоієрей Михайло Шевчук, настоятель парафії, та духовенство Черкащини.

Перед Богослужінням віряни привітали Архієпископа Афанасія квітами та короваєм, а діти виголосили віршоване віншування.

«Ми дивуємося з поведінки цього праведника Божого. Адже яку силу духу треба було виховати в собі, щоб, повернувшись через багато років у батьківський дім, звідки пішов замолоду на великий і тяжкий подвиг поневірянь заряди спасіння власної душі та своїх рідних, і не впізнаний ними, він до останнього зітхання не признався, хто він насправді» – сказав у своїй проповіді Архієпископ Афанасій. – «Його чеснота була таємною, для людей невидимою, незрозумілою і не оціненою. Ось де сіль буття цього угодника Божого, що й ми можемо наслідувати, бо сказано: коли ти ж постуєш, то намасти голову свою і вмий обличчя своє, щоб не показувати людям, що ти постуєш, але Отцю твоєму, Який у таїні, і Отець твій, Який бачить таємне, воздасть тобі явно» (Мт., 6:16-18). Ось про цю потаємність життя у Христі Ісусі ми й повинні розмірковувати. І цей приклад потаємності покаянного життя нам слід наслідувати із життя Олексія, чоловіка Божого».

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа за звільнення України від нашестя рашистів.

Після Богослужіння Владика Афанасій привітав вірян із храмовим святом та відзначив Архієрейськими грамотами тих із смілян, хто вніс найбільший вклад у навернення громади прп. Олексія, чоловіка Божого до рідної української Церкви – ПЦУ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here