Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Преображення  Господнього

 «Це свято Спаса Визволителя, Який спас нас від гріха первородного й спасає від тих гріхів, які ми творимо в цьому житті, наших особистих. Чому ж православний люд так шанує це свято? А тому, що як і Воскресіння Христове, так і Преображення Христове перемінили світ. Це ті свята, які показали нам дорогу, показали приклад як нам жити, куди нам іти, якими нам бути і що нам робити в цьому світі»,  – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

19 серпня 2022 року,  Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, благочинний Полтавського району.

«Своїм воскресінням Христос показав нам, що є безсмертя, а святі отці вчать, що й ми воскреснемо тілами й, відповідно, душами і станемо новими людьми в тому безсмертному житті майбутнього, – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій. –  Світло Христове, коли просяяло в час Преображення, наповнило всю Вселенну, всю землю, кожну істоту, яка тоді жила. І якщо до цього часу ні тіла, ні душі людські не просвічувалися сяйвом Божим, то з тієї миті всі ми з вами ходимо у світлі Божому і всі ми просвічуємося цим світлом. Але, дивлячись на те, як ми живемо, виникає запитання – чи всі просвічуються тим світлом? Бо коли б людина прагнула просвічуватися світлом Божої благодаті, Божої слави, то вже б панувало Царство Боже на землі».

Під час Богослужіння молилися за воїнів, які захищають Україну, за перемогу над російським агресором та за український народ.

Владика Афанасій привітав із днем народження маленьку віряночку Марійку Горай з днем народження та благословив її іконою Пресвятої Богородиці і проскурою.

Після закінчення богослужіння було освячено принесені виноград, яблука та інші плоди, а також зілля й мед, принесені вірянами.

Цього ж дня Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, відвідав парафію Пресвятої Богородиці її ікони “Одигітрія” та спільно із архімандритом Антонієм (Бондарцем), секретарем єпархіального управління, освятив плоди, принесені вірянами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here