Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння свята Покрови Пресвятої Богородиці

«Сьогодні Христова Церква святкує свято Покрови Пресвятої Богородиці. Цей день займає особливе місце в духовному житті нашого народу. Сьогоднішнє свято пов’язане не так з минулим, як із глибокою божественною дійсністю нинішнього життя», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський.

14 жовтня 2022 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Свято-Покровському храмі с. Лиман на Харківщині. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, ієрей Юрій Потикун, настоятель парафії, протоієреї Станіслав Шинкаренко та Олександр Горай, ієреї Андрій Бобов та Олександр Тельнов.

«Можемо ствердити, що свято Покрови Богородиці стосується Її небесного сьогодення та Її дії по відношенню до кожного з нас сьогодні. Ось чому ми співаємо в цей день: «Діва сьогодні стоїть перед нами у храмі та з хорами святих невидимо за нас молиться Богу» (кондак), – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій. – Сьогодні ми тривожимося, подібно до віруючого народу старовинного Царгороду, і припадаємо до материнського захисту Пресвятої Богородиці. Упродовж цього часу, наповненого жахіттями війни, ріками крові загиблих і поранених, скроплені сльозами матерів, що оплакують загибель своїх синів і дочок, пронизані болем полонених ми, український народ, що відстоює своє право на свободу у власній державі, все ж таки встояли! Ми вистояли, бо наша Небесна Мати непорушно стоїть у покровській молитві. Ми не забули і не забудемо нікого з наших новоявлених героїв України, бо сам Господь пам’ятає про всіх нас. У Ньому наша сила та перемога».

На малому вході Архієпископ Афанасій, за вагомий вклад в утвердження Православної Церкви України на Харківщині, з благословення Блаженнішого Митрополита Епіфанія, нагородив протоієрея Станіслава Шинкаренка правом ношення хреста з оздобами, а ієрея Юрія Потикуна –жовтим хрестом.

Під час Божественної літургії владика Афанасій молився за визволення України від нашестя чужинців.

На службі були присутні віряни з Лиману та Слобожанського, воїни Харківської 113 бригади територіальної оборони та 92 ОМБр, паломники з м. Зміїва, сіл Соколове, Височинівка та Андріївка.

Делегацію воїнів очолили Герой України Олександр Зугравий та командир 113-ої бригади тероборони Євген Задорожний. В своєму слові Євген Задорожний привітав усіх із святом та подякував парафіянам за вагому підтримку воїнів бригади з перших днів війни продуктами харчування, медикаментами, оптичними приладами, квадрокоптерами і звичайними, але так необхідними засобами (скоби, сітки, мішки тощо).

На закінчення Архієпископ Афанасій окропив усіх присутніх освяченою водою.

Після свята обговорили важливі питання реабілітації воїнів, які отримали та ще отримають духовні, душевні та тілесні рани від жахіття цієї війни. Вирішено створити духовно-реабілітаційну місію на основі Лиманського Свято-Покровського храму. Місцевий благодійник Віктор Сологуб, який подарував приміщення для церкви, висловив бажання і надалі підтримувати парафію і майбутній реабілітаційний центр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here