Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння другої Неділі після Пасхи

«Свята Церква в ці дні Великодніх свят ставить перед нами хліб-артос, як образ воскреслого Христа. Христос Спаситель за час свого земного життя називає себе Хлібом. Він каже: «Я є Хліб життя… Хліб Божий є Той, Хто з неба сходить і дає життя світові» (Ін., 6:33), – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський.

23 квітня 2023 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив Божественну літургію другої Неділі після Пасхи, апостола Фоми, в кафедральному храмі Архістратига Божого Михаїла в м. Полтаві. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«В час найвищого єднання із своїми учнями, йдучи на смерть, Христос під образом хліба дає їм на споживання своє Пречисте Тіло, а після Свого воскресіння Христос найбільше Себе виявив, коли благословляв і роздавав їм хліб, – наголосив у проповіді Архієпископ Афанасій. – Так, коли Христос явився двом учням під час їхньої подорожі в село, то ці учні довго Його не впізнавали, а впізнали тільки тоді, коли Він узяв хліб, благословив, розломив і подав їм, у них відкрився зір і вони впізнали Його (Лк., 24;30). Тож, як відкрився Христос апостолам під час ламання хліба, так і нам нехай Він відкриває духовні очі, щоб ми бачили Його при всіх обставинах життя та щоб вірою в Нього розвіювали всяку тугу серця, всяку неправду світу».

Під час літургії архіпастир виголосив молитву до Господа про звільнення України від нашестя рашистів.

Після Богослужіння було розділено артос та роздано присутнім на службі вірянам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here