Архієпископ Афанасій звершив богослужіння 7-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Дуже часто у своєму житті ми боремося з наслідками, а не з причиною – чи в людських стосунках, чи, скажімо, в тій же медицині, яка лікує, знов же таки, наслідки захворювання, а не причину її виникнення. В цьому й полягає неможливість по справжньому вилікувати людину від її недуг»,  АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

8 серпня 2021 року, 7-ої Неділі після П’ятидесятниці, прп. Мойсея Угрина Київо-Печерського в Ближніх печерах, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив Божественну літургію. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай – благочинний Полтавського району.

«Сьогодні ви слухали читання Євангелії від ап. Матвія, в якій говориться про зцілення двох сліпих, а також німого, що був біснуватий (Мт., 9:27-35). Коли ми читаємо Євангелію, то бачимо, що Спаситель здійснював зцілення постійно. Але розповідь про зцілення німого, який, до того ж, був ще й біснуватим, наповнена особливим змістом. Але то був не просто німий чоловік, а одержимий дияволом, злою силою. І Господь особливим чином зцілює цього чоловіка – вигнанням із нього біса, тобто злої сили, яка і є першопричиною всіх недуг. Не викорінюючи  причин, неможливо вилікувати ні особисте, ні суспільне життя від брехні, наклепів, спокус, лихослів’я, від усього того, що, впливаючи на людський розум і на моральні почуття, руйнує особистість, а відтак розбещує все суспільство, руйнуючи його основи», – сказав Архієпископ Афанасій у своєму повчальному слові.  Тому треба боротися, перш за все, з причинами, а не з наслідками. І саме якраз із причинами духовних і тілесних недуг і бореться Церква Христова, як говорить апостол Павло: «не проти плоті і крові, а проти духів злоби піднебесних (Еф., 6:12). І слово Боже, яке Церква доносить до уваги людей, і Таїнства, які вона подає їм, – це все та Божа сила, яка усуває причину. А наслідок зникає й сам по собі, якщо зруйнована причина».

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here