Архієрейська візитація до слобожанського Лиману

0
249

201607_00217 липня 2016 року, 4-ої Неділі після П’ятидесятниці, в день пам’яті свт. Андрія, архієпископа Критського, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, відвідав з архіпастирським візитом парафію Покрови Пресвятої Богородиці в козацькому селищі Лиман Зміївського району на Харківщині.
Біля входу в пристосоване під храм приміщення, яке надала релігійній громаді, що діє з березня цього року, пані Лариса Юнашева, владику Афанасія урочисто з хлібом-сіллю зустріли члени громади. Пан Олексій Калашник та пані Ніна Леонова звернулися до владики Афанасія з привітальним словом, а настоятель парафії ієрей Юрій Потикун запросив очолити святу Божественну літургію.

201607_003Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії єпархії, та настоятель парафії ієрей Юрій Потикун. На запричасному стиху владика Афанасій звернувся до вірян із проникливим словом про чудо Боже – оновлення та мироточення ікони Христос Вседержитель (Пантократор) у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в селі Соколовому Зміївського району, про любов до Вітчизни України, відданість рідній Українській Автокефальній Православній Церкві, яка пройшла тяжкий майже столітній шлях, освячений кров’ю мучеників.

201607_009Багато вірян сповідалися та причастилися святих Христових Таїн. Після богослужіння владика Афанасій привітав з днем народження та вручив ікону й книгу Олександра Меня «Син Людський» парафіянці Ларисі Юнашевій, подякувавши їй за стійкість у відстоюванні інтересів парафії та активну допомогу в її розбудові.

201607_008Потім відбулася духовна бесіда владики Афанасія з вірянами парафії, під час якої школярка Карина Зубенко прочитала вірш місцевої поетеси Віри Зубенко «Святі отці» – про духовних наставників, а Тетяна Різван та Тетяна Щербак заспівали пісню про рідний Лиман на слова своєї землячки Віри Зубенко.
Майже до вечора тривала тепла і задушевна бесіда архіпастиря із лbманцями, нащадками славних козаків-запорожців, котрі так потребують щирого батьківського опікування українських пастирів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here