Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій у Полтаві освятив стелу пам’яті загиблих Героїв

0
393

DSC0651027 серпня у Полтаві згадували трагічні події дворічної давнини. Іловайський котел кривавим мечем пройшов крізь душі та серця багатьох українців. За даними офіційної статистики, під час розстрілу колони українських військових, які йшли «зеленим коридором» з оточення під Іловайськом, 366 українських воїнів загинуло, 429 поранено, 158 зникли безвісти та 128 потрапило у полон. Натомість Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка розслідує Іловайську трагедію, вважає, що втрати з боку України перевищили тисячу людей.

DSC06517Майже дві сотні полтавців зібралися, щоб увіковічнити пам’ять тих героїв, які безстрашно віддали своє життя за рідну землю, за український народ, за наше з вами сьогодення. На алеї навпроти Полтавської ОДА, при підтримці обласної влади, зусиллями волонтерів було споруджено стелу пам’яті загиблих героїв. На стелі, виконаній у національному стилі, − зображення та історії 19 героїв – полтавців,  які віддали своє життя, захищаючи незалежність України у війні на Донбасі.

Право відкрити стелу, надали учасникам боїв під Іловайськом, які прийшли віддати шану бойовим побратимам.

DSC06506Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкасько-Кіровоградською єпархіями, освятив щойно відкритий  меморіал Героям неоголошеної війни на Сході нашої країни.

Владика Афанасій, у своєму зворушливому слові, закликав не забувати тих страшних подій дворічної давнини і розбудовувати міцну та непереможну українську державу.

DSC06523Присутній на заході голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький вручив нагороди захисникам Вітчизни.

За активну допомогу українським військовим, самовідданість на волонтерській ниві владика Афанасій вручив орден преподобного Іллі Муромця відомому громадському активісту та волонтеру Сергію Глобі, а також керівнику волонтерського центру Харківсько-DSC06529Полтавської єпархії УАПЦ протодиякону Олександру Гораю.

Також грамоти та подяки тим, хто підтримував військових, вручила волонтер  Наталія Костіна.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here