Архієпископ Афанасій взяв участь в урочистостях 92-ої ОМБр

0
214

20160701_006З перших днів квітня 2014 року, коли ще тільки Росія почала підтягувати свої військові підрозділи до кордону з Україною, а 92-га ОМБр, що дислокується на Харківщині, виставила блокпости своїх підрозділів по периметру кордону на противагу росіянам, Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ проводить постійну волонтерську роботу в бригаді: питна вода, продукти харчування, все, що зносили люди для забезпечення своїх захисників, волонтери єпархії доставляли воїнам.

З перших же днів духовну опіку воїнів забезпечував капелан, протоієрей Григорій Ганзій.

У жовтні 2014 високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, разом із кліриками єпархії відслужив молебень та благословив бійців, які вирушали на Луганщину захищати рідну землю від російських агресорів та сепаратистів, що підняли руку на святе – Вітчизну. Протягом всього майже дворічного періоду наступу й оборони, що їх мужньо вела бригада, волонтери єпархії продовжували допомагати бійцям – було, зокрема, відремонтовано 25 двигунів до БТРів, зварено й доставлено в підрозділи бригади й інших частин протикумулятивний захист і обладнано на місці більше двох десятків бойової техніки, поставлено два безпілотники великого радіусу дії, інше обладнання, маскувальні халати, тепле взуття, обмундирування, десятки тонн продовольства й багато чого іншого, чого так не вистачало в підрозділах на фронті. А ще організовано концерти симфонічного оркестру Полтавського драматичного театру ім. Гоголя в місці дислокування 92-ї ОМБр та у військовій частині Слов’янську після його звільнення, концерт заслуженої артистки України Олени Білоконь і багато чого іншого. Неодноразово виїжджав та перебував по кілька днів під Щастям у підрозділах вископреосвящений владика Афанасій, звершуючи молебні й бесіди з воїнами.

А 1 липня цього року архієпископ Афанасій та клірики єпархії, на запрошення командування, взяли участь в урочистостях з нагоди повернення 92-ої бригади із зони бойових дій після виконання військового обов’язку по захисту Батьківщини від ворожої агресії в місце постійного дислокування на Харківщині.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять більше ста бійців бригади, які віддали своє життя, захищаючи рідну землю. Більше ста бійців було нагороджено державними та бригадними нагородами. Архієпископ Афанасій вручив командиру 92-ої ОМБр полковнику Віктору Ніколюку церковний орден «Благовірний гетьман Петро Сагайдачний» за проявлену мужність та якості полководця, проявлені в боях за державну незалежність і цілісність України. Після цього владика Афанасій із кліриками єпархії окропив свяченою водою всіх присутніх на плацу воїнів, а також відвідав похідну каплицю та бібліотеку, облаштовані бригадним капеланом протоієреєм Григорієм Ганзієм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here