Заміновані “храми-примари” біля Йордану розчистять і відкриють для паломників

0
160
Замінована територія біля Йордану. Фото simvol-veri.ru
Замінована територія біля Йордану. Фото simvol-veri.ru
Замінована територія біля Йордану. Фото simvol-veri.ru

Занедбані церкви поблизу місця Хрещення Господнього на річці Йордан знову відкриють після завершення розмінування місцевості. Гроші на роботу саперів збирає шотландська благодійна організація Halo Trust.

Як повідомляє Седмица.RU, влада Ізраїлю та Палестини погодилася на розмінування території, котра лишалася закритою від часу війни між Ізраїлем і Йорданією в 1967 році. На ці роботи необхідно близько 4 млн доларів. Розмінування 100 гектарів землі на західному березі Йордану провадитимуть близько 35-40 саперів. Їхнім завданням буде пошук і ліквідація протипіхотних і протитанкових мін, антидиверсійних загороджень, нерозірваних боєприпасів, а також спеціальних складних мінних пасток у самих храмах, які були встановлені ізраїльськими військовими фахівцями.

“Храми-примари”, котрі нині перебувають за колючим дротом і попереджувальними табличками про міни та смертельну загрозу, розташовані поблизу розчищеної раніше дороги до Йордану. Там у Каср-ель-Яхуді облаштовані місця для молитви та купання в річці неподалік давнього візантійського монастиря та руїн античної доби, котрі вважаються офіційно визнаним місцем Хрещення Ісуса Христа Іоаном Хрестителем і перебувають під захистом ЮНЕСКО. Ці пам’ятки знаходяться на східному березі Йордану на території сучасної Йорданії. Тим не менше, більш відвідуваним об’єктом наразі є Каср-ель-Яхуд, куди щороку приїздять понад 450 тисяч туристів і паломників. Ініціатори ідеї розмінування храмів сподіваються, що це лише додасть популярності місцевості та збільшить потік відвідувачів до неї, а отже, стимулює розвиток економіки та інфраструктури регіону.

Теперішні “храми-примари” з’явилися на західному березі в 1930-ті роки, однак останні 50 років стоять зачинені та покинуті після бойових дій. Вони належать православній та католицькій церквам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here