Вчені підтвердили справжність Святого Гробу

0
404
Святий Гріб (кувуклія). Фото wikimapia.org
Святий Гріб (кувуклія). Фото wikimapia.org
Святий Гріб (кувуклія). Фото wikimapia.org

Реконструкція кувуклії – каплиці на місці поховання Ісуса Христа – дозволила вченим провести дослідження матеріалу під мармуровою плитою, котра була встановлена в 1555 році. За першими висновками науковців, гробниця в храмі Воскресіння Христового є тією самою усипальницею, яку в IV столітті знайшла свята равпоапостольна Єлена – мати імператора Костянтина.

Як повідомляє Седмица.Ru з посиланням на дані National Geographic та Independent, під плитою були знайдені камені, а під ними іще одна плита з зображенням хреста. За припущеннями, вона з’явилася в добу хрестоносців. Також за висновками вчених святиня лишилася недоторканною попри кількаразові руйнування самого храму внаслідок землетрусів, пожеж і військових завоювань Єрусалиму.

“Ми не знали, чи дійсно його вибудовували кожен раз на одному і тому ж місці. Але це, здається, є видимим доказом того, що місце, якому сьогодні поклоняються паломники, насправді є тією самою могилою, яку знайшли в IV столітті і якій поклонялися хрестоносці “- заявив археолог Фредрік Хіберт.

Уміст усипальниці також вивчено за допомогою георадару і термографічних сканерів, однак на розшифровку отриманих даних потрібно кілька місяців. У підсумку науковці планують створити віртуальну реконструкцію святині, яка відповідатиме її первинному вигляду.

Кувуклія ремонтується вперше з 1810 року. Це стало можливим завдяки згоді, котрої досягли представники православної, римо-католицької, вірменської та інших церков, які діють у храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі (відомому в західній традиції під назвою Храму Гробу Господнього). Храм Воскресіння Христового є головною святинею православного Єрусалимського патріархату та однією з найбільших релігійних святинь світу. Щороку його відвідують мільйони паломників. Християни вірять, що в теперішніх стінах храму заховані колишня гора Голгофа (місце розп’яття Ісуса Христа на хресті) та його висічений у скелі гріб, у якому на третій день після смерті сталося Воскресіння Господнє.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here