У поті чола свого

Архієпископ Афанасій звершив Божественну літургію в Неділю сиропусну, прощену

«Людина порушила Божий закон, відмовилася виконувати волю Божу й Бог покарав її вигнанням із раю, щоб вона жила за власними бажаннями, але залишив їй можливість повернутися до отчого дому. І ця можливість – період Великого посту, час покаяння, з допомогою якого тільки й можна здолати шлях повернення», – Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією.

18 лютого 2018 року, Неділі сиропусної, прощеної, згадування Адамового вигнання, високопреосвящений Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в Свято-Вознесенському храмі.

«Вигнавши людину з раю, Бог позбавив її можливості жити в насолоді благодаті, а визначив заробляти її тяжкою працею душі й тіла: «їстимеш хліб свій у поті чола свого». З тих пір людина стала не стільки володарем власної долі, як втрапила у рабство гріха. Втративши єднання з Отцем небесним, людина впродовж свого життя проходить через неймовірні страждання, муки, втрату своєї особистості, великого дару, даного Творцем, – зазначив архієпископ Афанасій у повчальному слові. –  Людство, своїм автономним від Бога життям, поламало в собі всі моральні перепони, які тримали його в межах Божого закону, тепер лише через покаяння воно може відновити своє єднання з Богом».

На думку проповідника, коли людина в щирому пориванні серця приносить Отцю небесному своє покаяння, то це більше, ніж просто визнання гріхів, це – зміна розуму і збагачення серця благодаттю, якою навзаєм наповнює Господь того, хто розкаюється, по самі вінця.

«Сьогодні ми вступаємо у Великий піст і тому нагадування про вигнання з раю наших прабатьків за вчинений гріх втрати страху Божого, втрати молитви й каяття, означає духовну погибель. Цього треба соромитися, а не каяття перед Богом, бо воно не є приниженням, як про це багато хто говорить, а, навпаки, робить людину сильнішою, здатною протистояти всім негараздам, які трапляються на її життєвому шляху. А шлях у кожного з нас важкий і тому тільки спираючись на волю Божу його можна долати так, щоб наприкінці побачити світло й відчинені двері до раю», – сказав на завершення свого повчального слова архієпископ Афанасій.

Після літургії була звершена вечірня з чином прощення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here