У Константинополі наголосили, що рішення Всеправославного собору будуть обов’язковими для всіх

0
152
Архідиякон Іоан Хрісавгіс. Фото kiev-orthodox.org
Архідиякон Іоан Хрісавгіс. Фото kiev-orthodox.org
Архідиякон Іоан Хрісавгіс. Фото kiev-orthodox.org

Рішення Великого і Святого Собору Православної Церкви матимуть обов’язковий характер для всіх помісних Церков, навіть тих, які не братимуть участі в соборі. На цьому наголосив богословський радник Константинопольського патріарха Варфоломія архідиякон Іоан Хрісавгіс.

Як повідомляє Благовест-Инфо, цю думку священнослужитель висловив в телефонному інтерв’ю американському католицькому інтернет-виданню Crux. Відповідаючи на запитання, чи відбудеться собор узагалі, архідиякон висловив здивування тим, що можуть існувати сумніви щодо цього.

На питання про те, чи зміниться богословський або еклезіологічний статус собору в разі неучасті в ньому однієї або декількох помісних церков, отець Іоан категорично відповів: «Ні».

«Якщо одна або кілька церков не будуть присутні, або відмовляться від участі, або не голосуватимуть – усі прийняті рішення будуть все одно мати силу і будуть обов’язкові для всіх православних церков. Великий собор – вищий за собор або синод кожної окремої Церкви, і він залишиться таким навіть у відсутності однієї або декількох церков», – вважає архідиякон.

«Звичайно, якщо когось не буде, ми відчуємо якийсь вакуум і будемо дуже, дуже шкодувати. Думаю, це вплине не тільки на собор, а й на ту церкву, яка вирішить не брати в ньому участь. Якщо церква вирішить не бути присутньою, думаю, це може стати причиною сумних роздумів про те, що вона сама себе маргіналізує», – пояснив отець Іоан.

«Треба пам’ятати про мету собору, про його завдання – це єдність. Єдність – завдання, а не даність. Це те, до чого ми прагнемо. Воно може вже бути присутнім на рівні духовності, богослужінь і таїнств. Але зробити його видимим – це важка, болісна і повільна робота, яка займе час. Єдність приходить в кінці собору, а не перед його початком. Це наслідок, а не умова», – пояснив представник Константинопольського патріархату.

«Ми зустрічаємося саме тому, що у нас є розбіжності. Якби не було розбіжностей, навіщо б ми збиралися?», – підсумував він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here